ogłoszenia Duszpasterskie

XXIX niedziela zwykła – 20 października 2024 r.

1. Z inicjatywy parafian odbędzie się III Kwesta na rzecz naszego cmentarza – zebrane ofiary będą przeznaczone na kostkę. Będziemy kwestować 3 dni: od 1 do 3 listopada od godz. 8.00 do 16.00. Więcej informacji udziela Agata Talaga i Sebastian Supeł, którzy koordynują całą kwestę.

2. W Uroczystość Wszystkich Świętych, po Mszy Św. o 10.15 wyruszy procesja z modlitwą wypominkową na cmentarzu, a w Dzień Zaduszny po Mszy Św. o 9.00. W Dzień Zaduszny zapraszamy na Mszę Św. na cmentarzu o godz. 17.00.

3. Zapraszamy wszystkie dzieci na „Korowód Świętych” w najbliższą sobotę od godz. 15.00. Ogłaszamy konkurs na najbardziej pomysłowy strój świętego lub anioła. Szczegóły u naszych animatorek.

4. Dziękujemy za ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w wysokości 2050 zł.

5. Zapraszamy na wspólne ferie w Tatrach, zapisy od jutra u Weroniki Szostak. Więcej informacji na FB.

6. Zapraszamy do modlitwy wypominowej za naszych zmarłych. Można wypominki roczne, półroczne lub jednorazowe można składać w zakrystii.

7. Apel: Zmarli potrzebują głównie MODLITWY. Wielka prośba: ograniczmy do minimum ilość wiązanek i świec na grobach. Dajmy drugie życie świecom. Zabierzmy szklane oprawy do domu, odświeżmy i włóżmy nowe wkłady. Zróbmy samodzielnie wiązankę z żywych kwiatów. Postawmy jedną wiązankę lub jeden znicz od całej rodziny. Posadźmy wokół nagrobka rośliny, które są żywe przez cały rok. Nie ulegajmy rywalizacji – im więcej tym lepiej.

W ten sposób pomożemy przyrodzie, naszym portfelom i zdecydowanie ograniczymy ilość śmieci, a utylizacja jest bardzo trudna ze względu na zabójczy skład chemiczny plastikowych opakowań. Dziękujemy za zrozumienie.

1. Bożemu miłosierdziu polecajmy zmarłych: Annę Ośkę, Henryka Kucharczyka… wieczny odpoczynek…