Schola

Spotkania małżeńskie

Schola– to grupa, której zadaniem jest wzbogacenie i upiększenie celebrowania Liturgii. Śpiew i muzyka sprawiają, że nie tylko sama Msza święta jest odprawiana w sposób bardziej podniosły, ale również wewnętrzne przeżycia uczestników Eucharystii pozwalają na dotarcie do tych wszystkich pokładów emocji człowieka,
które uwolnione śpiewem i muzyką stają się bardziej żywe i zaangażowane.

W naszej parafii istnieją 3 schole: dziecięca, młodzieżowa i dorosłych.
Są prowadzone przez siostry ze Zgromadzenia Sióstr Służek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej- s. Krystynę i s. Stanisławę.
Próby scholii dziecięcej i młodzieżowej  odbywają się w każdą sobotę o godzinie 10.00 w domu sióstr.
Natomiast schola dorosłych ma próby w poniedziałki o godzinie 19.00.

Podczas tych spotkań rozwijamy talent śpiewania, uczymy się nowych pieśni związanych z okresem liturgicznym, umacniamy przyjaźń z Jezusem i między sobą, budujemy poczucie własnej wartości, doskonalimy umiejętność współpracy w grupie, uczymy się systematyczności, otwartości i przezwyciężania nieśmiałości, a także poczucia odpowiedzialności za siebie i za innych, bawimy się i jest nam razem dobrze.

Młodzież i dorośli uświetniają Liturgię Mszy Św. o godzinie 9.00, a dzieci śpiewają o godzinie 10.15
. Angażujemy się również w uroczystości parafialne, rekolekcje, nabożeństwa różańcowe i  Drogę Krzyżową.

Bierzemy udział w konkursach, festiwalach, koncertach i przedstawieniach, stając się w ten sposób wizytówką parafii.